Lekki hangar lotniczy systemu TG Hangars to w istocie prefabrykowana hala łukowa TG Buildings dla lotnictwa.


Lekkie hangary łukowe TG Hangars
Samonośne hale łukowe TG Buildings

Łukowy hangar lotniczy typu TG Hangars 

Od 2004 roku stawiamy w Polsce samonośne, stalowe hale łukowe systemu TG Buildings, którego częścią są hangary TG Hangars. Służą one jako hale produkcyjne, hale wystawowe, magazyny, garaże, hangary lotnicze, wiaty albo łukowe zadaszenia. Wszystkie realizacje pokazują, że niezależnie od obszaru zastosowania, nasze prefabrykowane hale łukowe to godny zaufania, niezawodny i niedrogi system budowlany lekkich obiektów. Hala łukowa wykorzystana jako hangar lotniczy jest tak samo klasyfikowana w środkach trwałych oraz prawie budowlanym.

Lekki hangar zadaniowy LPR systemu TG Hangars na EPWA
Lekki prefabrykowany hangar łukowy TG Hangars na EPWA

Niska cena prefabrykowanego hangaru łukowego

W zależności od rozmiaru i typu bramy, a także wybranych akcesoriów, koszt gotowego pod klucz hangaru jest do 50% niższy niż tradycyjnej hali stalowej, opartej o konstrukcję nośną i obudowę z blachy. Czas realizacji – od zamówienia do postawienia gotowego obiektu – nie przekracza 3 miesięcy. Czasem – jak pokazuje praktyka – koszt kompletnego hangaru z montażem, jest niższy od ceny bramy sąsiadującego obiektu o podobnych parametrach.

Lekki prefabrykowany hangar łukowy TG Hangars na EPMO
Lekki hangar łukowy TG Hangars dla General Aviation na EPMO

Możliwość posadowienia w dowolnej lokalizacji

 Żaden prefabrykowany hangar lotniczy TG Hangars nie wymaga specjalnego posadowienia ani głębokich fundamentów. Jako obiekt nietrwale związany z gruntem, da się go zmontować na każdym utwardzonym terenie (o parametrach pozwalających na przeniesienie obciążeń). Podwaliną pod hangar może być istniejąca nawierzchnia asfaltowa, betonowa, albo płyty drogowe. Istotne jest zabezpieczenie przeciwwilgociowe w momencie kiedy podłogą hangaru lotniczego mają być płyty drogowe albo nawierzchnia z kostki betonowej.

Referencje

Jesteśmy obecni na wielu polskich lotniskach im. Chopina w Warszawie EPWA, Warszawa-Modlin EPMO, Wrocław Strachowice EPWR, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach EPKT, Porcie Lotniczym Kaniów EPKW, czy na lotniskach aeroklubowych w Bielsku-Białej EPBA, Pruszczu Gdańskim EPPR, Nowym Targu EPNT i na prywatnych lądowiskach.

Pod naszymi hangarami stacjonują myśliwce F16 w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny.