Lekki hangar łukowy, tak jak inne prefabrykowane hale łukowe TG Buildings, tłoczy się z blachy stalowej Galvalume o podwyższonej odporności na korozję. 

Wszystkie lotnicze hangary łukowe TG Hangars produkujemy z blachy Galvalume®. 

Każdy hangar TG Hangars produkujemy z blachy stalowej Aluzinc® / Galvalume® S350GD +AZ (AZ55 GRADE 50; ASTM A-792). Blacha użyta do produkcji hangarów pokryta została powłoką aluminiowo cynkową (55% aluminium, 43,4% cynku, 1,6% krzemu). Grubość blachy zależy od obciążenia śniegiem w lokalizacji, w której stoi hala hangaru i przeciętnie waha się od 0,75 mm do 1,2 mm.

W Europie nikt inny nie wytwarza hal, czy hangarów łukowych wyłącznie z blachy Galvalume (alucynku). Najczęściej używa się gorszej wytrzymałości blacha ocynkowana maksymalnie klasy S320GD+Z lub niższej.


Cechy blachy pokrytej alucynkiem

Trwałość blachy pokrytej stopem cynku i aluminium, jest ponad 7 razy dłuższa niż powszechne pokrycia z  blachy ocynkowanej powlekanej poliestrem. Oczywiście w normalnym, nieagresywnym środowisku. Aluminium zapewnia bardzo długą żywotność powłoki antykorozyjnej, a cynk chroni blachę na krawędziach i w uszkodzonych miejscach. Galvalume mająca znak ENERGY STAR, odbija ponad 83% promieniowania słonecznego. Dzięki temu powłoka hangaru nie nagrzewa się nawet podczas upałów.

Każdy lekki hangar łukowy TG Hangars wyprodukowany jest z blachy Galvalume, Aluzinc
Lekki hangar łukowy TG Hangars wykonany z blachy Galvalume.

Gwarancja na korozję

Wszystkie hangary lotnicze TG Hangars mają 25 lub 30 lat gwarancji na korozję. Maksymalną gwarancję mają kolorowe łuki z Galvalume Plus, pokryte dodatkowo jednostronnie warstwą lakieru.  Hangary łukowe przez cały czas eksploatacji nie muszą mieć odnawianego zabezpieczenia antykorozyjnego. Poza myciem z zanieczyszczeń atmosferycznych, nie trzeba ich dodatkowo konserwować, ani malować.


Stalowe hale łukowe - Galvalume Plus zabezpieczona przed porysowaniem.
Folię zabezpieczającą przed porysowaniem, odrywa się bezpośrednio przed montażem.

Kolorowy lekki hangar łukowy – blacha Galvalume Pre-Coat.

Kolorowe prefabrykowane hangary łukowe TG Hangars, w trakcie produkcji i transportu zabezpiecza się fabrycznie przed porysowaniem  folią, zdejmowaną bezpośrednio przed montażem.

Kolorowa blacha Galvalume plus Pre-coat ma dodatkowe pokrycie lakierem poliuretanowym. Hangar wykonany z kolorowej blachy jest około 35% droższy, lecz ma imponujący wygląd i wydłużoną gwarancję na korozję.

Karta kolorów hangarów łukowych TG Hangars.