Każdy prefabrykowany łukowy hangar lotniczy, produkowany jest identycznie jak wszystkie samonośne hale łukowe TG Buildings, z tłoczonej w głęboki profil trapezowy blachy stalowej Galvalume, pokrytej warstwą alucynku.

Jak produkowane są hangary TG Hangars

Lekki hangar lotniczy TG Hangars, który jest dostarczany do klienta, zawiera komplet elementów potrzebnych do jego wzniesienia na przygotowanej podwalinie. Łuki hangaru, konektory i komponenty ścian tylnych, składają się z dokładnie wykonanych, prefabrykowanych paneli, które są przygotowane do montażu za pomocą śrub oraz rygli (również w komplecie dostarczanych na plac budowy). Montaż bardzo prosty,  część klientów montuje hangar samodzielnie, by ograniczyć koszty inwestycji, choć proponujemy ze swojej strony profesjonalny serwis montażu.

Szerzej o produkcji hangarów lotniczych TG Hangars jest napisane na stronie hal łukowych TG Buildings. Prefabrykowany hangar trafiający do klienta, przechodzi trzystopniową kontrolę jakości a produkcja jest certyfikowana przez IQNet Association – ISO 9001:2008.

Fundamenty hangarów

Lekki hangar TG Hangars, tak jak wszystkie hale łukowe systemu TG Buildings, nie wymaga fundamentów. Łuki hangaru oraz mocowanie do podwaliny wykonujemy za pomocą śrub a wszystkie hangary można montować na dowolnej utwardzonej powierzchni zdolnej przenieść obciążenia statyczne obiektu.

PRZYKŁAD BEZPOŚREDNIEGO POSADOWIENIA HANGARU NA ISTNIEJĄCEJ PŁYCIE BETONOWEJ LOTNISKA.

Lekki hangar łukowy posadowiony bezpośrednio na PPS bez fundamentów

Ocieplenie hangarów

Hangar, tak jak pozostałe hale łukowe, izolujemy termicznie metodą natryskową pianką poliuretanową PUR. Dla obiektów o dużej kubaturze jest to najbardziej ekonomiczna forma ocieplenia.

Wnętrze lekkiego hangaru łukowego bez ocieplenia.

Wnętrze lekkiego hangaru łukowego z ociepleniem natryskowym PUR

Niewielki koszt utrzymania hangaru

Wszystkie hangary produkujemy w całości z blachy stalowej S350GD pokrytej alucynkiem, która nie wymaga odnawiania powłoki antykorozyjnej ani malowania przez cały okres eksploatacji. Wewnątrz nie ma belek, płatwi, czy kratownicne.. Nie ma typowych miejsc gromadzenia się brudu i kurzu.  Z zewnątrz łuki hangaru można łatwo umyć np. ciśnieniowo, zwykłymi środkami czyszczącymi.

Brak rynien i rur spustowych

W lekkim hangarze łukowym nie ma rynien ani rur spustowych. Kiedy obiekt stoi na betonowej lub asfaltowej płycie, wody opadowe są odprowadzane bezpośrednio na skanalizowaną powierzchnie podłoża.  Przy montażu poza płytą lotniska, do odprowadzania deszczówki, wystarczy drenaż opaskowy i/lub rozsączanie na terenie biologicznie czynnym.