Technika hangarów

Każdy prefabrykowany hangar łukowy, produkowany jest identycznie jak wszystkie samonośne hale łukowe  TG Buildings, z tłoczonej w głęboki profil trapezowy blachy stalowej Galvalume, pokrytej warstwą alucynku.

Jak produkowane są hangary TG Hangars

Lekki hangar TG Hangars, który jest dostarczany do klienta, zawiera komplet elementów potrzebnych do jego wzniesienia na przygotowanej podwalinie. Łuki hangaru, konektory i komponenty ścian tylnych, składają się z dokładnie wykonanych, prefabrykowanych paneli, które są przygotowane do montażu za pomocą śrub oraz rygli (również w komplecie dostarczanych na plac budowy). Montaż bardzo prosty,  część klientów montuje hangar samodzielnie, by ograniczyć koszty inwestycji, choć proponujemy ze swojej strony profesjonalny serwis montażu.

Szerzej o produkcji hangarów TG Hangars jest napisane na stronie hal łukowych TG Buildings. Hangar trafiający do klienta, przechodzi trzystopniową kontrolę jakości, a produkcja jest certyfikowana przez IQNet Association – ISO 9001:2008.

Lekki hangar łukowy TG Hangars - linia produkcyjna hal łukowych TG Buildings.

LINIA PRODUKCYJNA HANGARÓW ŁUKOWYCH

Lekki hangar łukowy TG Hangars - hale łukowe TG Buildings przygotowane do kontroli jakości.

KONTROLA JAKOŚCI HANGARÓW

Lekki hangar łukowy TG Hangars - hale łukowe TG Buildings przygotowane do wysyłki.

HANGARY ŁUKOWE PRZED SPEDYCJĄ

Projekt

Każdy prefabrykowany hangar ma standardowy projekt konstrukcyjny, zawarty w cenie dostawy hangaru. Więcej o aspektach prawnych związanych z lekkimi hangarami / prefabrykowanymi halami łukowymi.

Fundamenty

Lekki hangar TG Hangars, tak jak wszystkie hale łukowe systemu TG Buildings nie wymaga fundamentów. Montaż łuków do podwaliny odbywa się za pomocą śrub. Wszystkie hangary można montować na dowolnej utwardzonej powierzchni zdolnej przenieść obciążenia statyczne obiektu.

PRZYKŁAD BEZPOŚREDNIEGO POSADOWIENIA HANGARU NA ISTNIEJĄCEJ PŁYCIE BETONOWEJ LOTNISKA.

Każdy lekki hangar łukowy systemu TG Hangars może być posadowiony bezpośrednio na betonowym podłożu.

Lekki hangar łukowy posadowiony bezpośrednio na PPS.

Ocieplenie hangaru

Hangar, tak jak pozostałe hale łukowe, izoluje się termicznie metodą natryskową, dwukomponentową pianką poliuretanową. Dla obiektów o dużej kubaturze jest to najbardziej ekonomiczna forma ocieplenia.

Lekki hangar łukowy TG Hangars - bez ocieplenia

Wnętrze lekkiego hangaru łukowego bez ocieplenia

Lekki hangar łukowy TG Hangars - ocieplenie natryskowe

Wnętrze lekkiego hangaru łukowego z ociepleniem natryskowym PUR

Niewielki koszt utrzymania hangaru

Wszystkie hangary są w całości wyprodukowane z blachy pokrytej alucynkiem i nie wymagają odnawiania powłoki antykorozyjnej ani malowania przez cały okres eksploatacji. Wewnątrz nie ma belek, płatwi, czy kratownicne.. Nie ma typowych miejsc gromadzenia się brudu i kurzu.  Z zewnątrz łuki hangaru można łatwo umyć np. ciśnieniowo, zwykłymi środkami czyszczącymi.

Brak rynien i rur spustowych

W lekkim hangarze łukowym nie występują rynny ani rury spustowe. Kiedy obiekt stoi na betonowej lub asfaltowej płycie, wody opadowe są odprowadzane bezpośrednio na skanalizowaną powierzchnie podłoża.  Przy montażu poza płytą lotniska, do odprowadzania deszczówki, wystarczy drenaż opaskowy.